باكسر

در ابتدا سگ‌های باکسر به عنوان سگ‌های نگهبان با اندازه‌ای متوسط ​​پرورش داده می‌شدند. امروزه، اگرچه آنها بخشی از گروه کاری AKC هستند، اما باکسرها در بیشتر خانه‌ها به‌عنوان همراهان دوست‌داشتنی خانواده یاد می‌شوند. آنها هنوز هم سطح بالای انرژی خود را حفظ کرده و به ورزش زیادی نیاز دارند. با آرواره‌ای مربعی شکل و عضلانی، باکسر را می‌توان جورج کلونی سگ‌ها نامید. یک سگ با ظاهری در کلاس جهانی با حس شوخ طبعی و یک شیرینی اساسی. آنها به خانواده‌ی خود عشق می‌ورزند و همچنین از آموزش و تمرین مداوم که به توبیخ و مجازات ختم نشود، قدردانی می‌کنند. اگر به‌دنبال یک نژاد پرانرژی و دوستدار خانواده که به‌راحتی تمیز می‌شود هستید، باکسر سگی مناسب است.

سازگاری باکسر ها

 سازگاری با زندگی آپارتمانی

: برخلاف تصور عمومی، اندازه کوچک لزوماً یک سگ آپارتمانی نمی‌سازد. تعداد زیادی سگ با جثه کوچک هستند که برای زندگی در آپارتمان بسیار پرانرژی و سرحال‌اند. ساکت بودن، کم انرژی بودن، در محیط داخلی نسبتاً آرام و ادب با ساکنان دیگر همه از ویژگی‌های خوب یک سگ آپارتمانی است. می‌توانید یک جعبه عالی برای سگ خود پیدا کنید تا فضای شخصی بیشتری در آپارتمان شما داشته باشد.

 مناسب برای تازه‌کارها

بعضی از سگ‌ها از سایرین راحت‌ترند. آنها بهتر آموزش می‌بینند و بسیار راحت هستند. آن‌ها همچنین به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا بتوانند از اشتباهات یا ناسازگاری‌های شما بازگردند و مشکلی به وجود نیاورند. نگه‌داری برای اولین بار از سگ‌هایی که حساسیت، تفکر مستقل یا قاطعانه دارند؛ بسیار دشوار است. اگر در هنگام انتخاب سگ جدید خود، تجربه‌های مالکیت خود را در نظر بگیرید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

 میزان حساسیت

برخی از سگ‌ها یک مواخذه شدید را هم تحمل می‌کنند، در حالی که برخی دیگر حتی یک نگاه بد را به دل می‌گیرند. سگ‌های با حساسیت کم که به آن‌ها “آسان گیر”، “بردبار”، “انعطاف پذیر” و حتی “پوست کلفت” نیز گفته می‌شود، بهتر می‌توانند از عهده یک خانه پر سر و صدا، آشفته، صاحب پر سر و صداتر یا با ادعای بیشتر و یک روال متناقض یا متغیر برآیند. آیا بچه های کوچکی دارید ، مهمانی های شام زیادی برگزار می کنید ، در یک گاراژ بازی می کنید یا زندگی پر سر و صدایی را سپری می کنید؟ با یک سگ کم حساس بروید.

 تحمل تنهایی

بعضی از نژادها پیوند بسیار نزدیکی با خانواده خود برقرار می‌کنند و در صورت تنها گذاشته شدن، بیشتر مستعد نگرانی و حتی وحشت هستند. یک سگ مضطرب می‌تواند بسیار مخرب باشد. پارس کردن، ناله کردن، جویدن و در غیر این صورت باعث خراب‌کاری می‌شود. این نژادها بسیار عالی هستند زمانی که فردی در خانه هست یا اگر می‌توانید سگ را به محل کار خود ببرید.

 تاب آوردن در هوای سرد

نژادهایی با پوشش بسیار کوتاه و یا وجود چربی کم در زیر پوست و بدن، مانند گری‌هوندها در برابر سرما آسیب‌پذیر هستند. سگ‌هایی که تحمل سرمای کمی دارند، در مناطق با آب و هوای خنک باید داخل خانه زندگی کنند و برای پیاده‌روی‌های با هوای سرد باید یک ژاکت یا گرم‌کن داشته باشند.

 تاب آوردن در هوای گرم

نژادهایی با پوشش بسیار کوتاه و یا وجود چربی کم در زیر پوست و بدن، مانند گری‌هوندها در برابر سرما آسیب‌پذیر هستند. سگ‌هایی که تحمل سرمای کمی دارند، در مناطق با آب و هوای خنک باید داخل خانه زندگی کنند و برای پیاده‌روی‌های با هوای سرد باید یک ژاکت یا گرم‌کن داشته باشند.

صمیمیت باکسر ها

 صمیمی شدن با خانواده

بعضی از نژادهای سگ معمولاً مستقل‌اند و رفتار دوستانه‌ای ندارند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک شخص بزرگ شده باشند. دسته دیگر با یک شخص پیوند نزدیکی دارند و نسبت به سایر افراد بی تفاوت هستند. و برخی به تمام خانواده محبت و توجه دارند. نژاد تنها فاکتور مؤثر در میزان علاقه نیست، سگ‌هایی که در داخل خانه با اطرافیان بزرگ شده‌اند؛ احساس راحتی بیشتری با انسان می‌کنند و راحت‌تر پیوند می‌خورند.

 صمیمی شدن با کودک

صبور بودن با کودکان، به اندازه کافی محکم و قوی برای تحمل کارهایی که کودک با او می‌کند مثلاً ناز کردن یا بغل به شیوه‌ای که سگ دوست ندارد، و بی‌علاقه بودن نسبت به دنبال دویدن و فریاد زدن کودکان، همه ویژگی‌هایی است که سگ دوستدار بچه را می‌سازند. شاید از اینکه چه نژادی در آن لیست قرار دارد شگفت زده شوید: بوکسورهای سرسخت، مانند Staffordshire Terriers (پیت بول) با کودکان خوب هستند. سگ‌های کوچک، ظریف و گازگیر بالقوه مانند چیوهوها همیشه دوستدار خانواده نیستند.

 صمیمی شدن با سگ‌ها

دوستی نسبت به سگ و دوستی با انسان دو چیز کاملاً متفاوت است. بعضی از سگ‌ها ممکن است حمله کنند یا سعی کنند بر سگ‌های دیگر مسلط شوند، حتی اگر آنها عاشق انسان‌ها باشند. سایر سگ‌ها بیشتر از جنگ، بازی می‌کنند. و بعضی از آنها دم تکان می‌دهند و می‌دوند. نژاد تنها عامل نیست. سگ‌هایی که حداقل تا سن شش تا هشت هفتگی با خواهران و برادران و مادر خود زندگی می‌کردند و در زمان تولگی، وقت زیادی را با بازی با سگ‌های دیگر می‌گذراندند، به احتمال زیاد مهارت‌های اجتماعی خوبی دارند.

 صمیمی شدن با غریبه‌ها

سگ‌های غریبه‌دوست، میهمانان را با تکان دادن دم و بو کردن پذیرایی می‌کنند. سایرین خجالتی، بی تفاوت یا حتی پرخاشگر هستند. با این حال ، مهم نیست چه نژادی، سگی که با افراد زیاد و گوناگون به عنوان توله سگ برخورد داشته، به عنوان یک سگ بالغ بهتر به غریبه‌ها پاسخ خواهد داد. به یاد داشته باشید که حتی سگ‌های با رفتار دوستانه نیز باید با افسار در جامعه برده شوند!

نیازهای نظافتی و بهداشتی باکسر ها

 میزان ریزش مو

اگر می‌خواهید خانه خود را با یک سگ به اشتراک بگذارید، باید با برخی از موهای سگ روی لباس و خانه خود کنار بیایید. با این حال، ریزش در نژادها بسیار متفاوت است. بعضی از سگ‌ها در تمام طول سال مو می‌ریزند، بعضی ریزش موی فصلی دارند، برخی هر دو را انجام می‌دهند، و بعضی دیگر به ندرت موریزی دارند. اگر فرد حساسی هستید، باید نژادی با ریزش موی کم انتخاب کنید یا استانداردهای خود را تطبیق دهید.

 لیس زدن

سگ‌هایی که آب دهان زیادی ترشح می‌کنند و می‌ریزند، ممکن است لباس شما را با بزاق خود بپوشانند و لکه‌های بزرگ و خیس روی لباس شما برجا بماند، هنگامی که برای سلام‌کردن به طرفتان می‌آیند. اگر نسبت به این موضوع خون‌سرد هستید؛ مشکلی نیست، اما اگر شما یک فرد حساس و تمیز باشید، ممکن است بخواهید سگی را انتخاب کنید که کمتر ترشح بزاق و آب دهان دارد.

 سهولت اصلاح

بعضی از نژادها فقط نیاز به برس کشیدن دارند. برخی برای تمیز و سالم ماندن به استحمام منظم، کوتاه کردن مو و سایر موارد نظافتی نیاز دارند. در نظر بگیرید که آیا وقت و حوصله یک سگ را که نیاز به نظافت زیادی دارد را دارید و یا پول برای پرداخت هزینه که فرد دیگری این کار را انجام دهد.

 سلامت عمومی

به دلیل شیوه‌های نامناسب و ضعیف پرورش، برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی با زمینه ژنتیکی مثل دیپلازی مفصل ران هستند. این بدان معنا نیست که هر سگ از آن نژاد به آن بیماری مبتلا می‌شود. فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اگر یک توله سگ را به فرزندی قبول می‌کنید، بهتر است بیماری‌های ژنتیکی شایع نژادی که به آن علاقه دارید را بدانید. همچنین ممکن است بخواهید در مورد سلامت جسمی و بیماری‌های بالقوه والدین و سایر وابستگان توله سگ از پناهگاه سؤال بپرسید.

 استعداد چاقی

بعضی از نژادها اشتهای قلبی دارند و به راحتی وزن می‌گیرند. همانند انسان، اضافه وزن می‌تواند باعث بروز مشکلات و بیماری در سگ شود. اگر نژادی را انتخاب می‌کنید که مستعد چاق شدن باشد، باید رفتارهای غذایی را محدود کنید، مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی ورزش می‌کنند و وعده‌های غذایی روزانه آن‌ها را اندازه گیری کنید به جای اینکه غذا را همیشه در اختیار سگتان بگذارید. اندازه: سگ‌ها در اندازه‌های مختلف، از کوچکترین سگ جهان، چیواوا، گرفته تا گریت‌دین درشت هیکل. میزان فضایی که یک سگ اشغال می‌کند، مهم‌ترین عامل در تصمیم‌گیری برای سازگاری آن‌ها با شما و فضای زندگی شما است. نژادهای بزرگ سگ ممکن است بسیار نیرومند و ترسناک به نظر برسند ، اما برخی از آنها فوق العاده شیرین هستند! نگاهی بیندازید و سگ مناسب خود را پیدا کنید!

 اندازه

سگ‌ها در اندازه‌های مختلف، از کوچکترین سگ جهان، چیواوا، گرفته تا گریت‌دین درشت هیکل. میزان فضایی که یک سگ اشغال می‌کند، مهم‌ترین عامل در تصمیم‌گیری برای سازگاری آن‌ها با شما و فضای زندگی شما است. نژادهای بزرگ سگ ممکن است بسیار نیرومند و ترسناک به نظر برسند ، اما برخی از آنها فوق العاده شیرین هستند! نگاهی بیندازید و سگ مناسب خود را پیدا کنید!

نیازهای فیزیکی باکسر ها

 سطح انرژی

سگ‌های پرانرژی همیشه آماده و منتظر عمل هستند. در اصل برای انجام یک کار سگ‌گونه مانند بازیابی برای شکارچیان یا گله‌داری احشام تربیت شده‌اند، آن‌ها از توانایی لازم برای فعالیت در یک روز کاری کامل برخوردارند. آن‌ها به مقدار قابل توجهی ورزش و تحریک ذهنی نیاز دارند و به احتمال زیاد وقت خود را صرف پریدن، بازی کردن و تحقیق در مورد مناظر و بوهای جدید می‌کنند. سگ‌های کم‌انرژی معادل سگ یک فرد تنبل هستند که محتوای آن‌ها برای چرت زدن در روز است. هنگام انتخاب یک نژاد، سطح فعالیت و شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که آیا سگی پرانرژی و چابک را نیرودهنده می‌بینید یا آزاردهنده.

 نیرومندی

یک سگ قوی ممکن است انرژی بالایی داشته باشد یا نداشته باشد، اما تمام کارها را با قدرت انجام می‌دهند. آن‌ها به افسار فشار می‌آورند و آن را می‌کشند (تا زمانی که به آنها آموزش ندهید که این کار را نکنند)، سعی می‌کنند موانع را از بین ببرند و حتی با لقمه‌های بزرگ غذا می‌خورند و می‌نوشند. این دینام‌ها برای یادگیری خوش‌اخلاقی نیاز به آموزش فراوان دارند و ممکن است بهترین انتخاب برای خانه‌ای با کودکان یا کسی که پیر یا ضعیف است نباشند. از طرف دیگر، یک سگ با قدرت کم، رویکرد فروتنانه‌تری نسبت به زندگی دارد.

 نیاز به فعالیت

بعضی از نژادها با یک پیاده‌روی عصرگاهی آهسته در اطراف خانه راضی و خشنود هستند. برخی دیگر به ورزش روزانه و شدید احتیاج دارند، به ویژه نژادهایی که در اصل برای کارهای بدنی مانند گله‌داری یا شکار، پرورش داده شده‌اند. بدون ورزش کافی، این نژادها ممکن است دچار اضافه وزن شوند و انرژی فروخورده خود را به روش‌هایی که دوست ندارید مانند پارس، جویدن و کندن، تخلیه کنند. نژادهایی که به ورزش زیادی احتیاج دارند، برای افرادی که فعالیت خارج از منزل دارند، افراد فعال و یا کسانی که علاقه‌مند به آموزش سگ خود هستند، برای رقابت در یک مسابقه ورزشی مانند چابکی مناسب هستند. اگر می‌خواهید سگ پرانرژی خود را خسته کنید، می‌توانید اسباب‌بازی‌ها را که باعث تحرک آنها می‌شود امتحان کنید!

 بازیگوشی

بعضی از سگ‌ها، توله‌سگ‌های همیشگی هستند – همیشه برای بازی التماس می‌کنند – در حالی که سایرین جدی‌تر و آرام هستند. اگرچه یک توله‌سگ که عاشق بازی است، دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد، اما توجه داشته باشید که روزانه چقدر بازی می‌خواهید انجام دهید و آیا بچه یا سگ دیگری دارید که بتواند به عنوان همبازی برای سگ شما باشد.

آموزش پذیری باکسر ها

 سهولت آموزش

برخی سگ‌ها در ایجاد ارتباط بین یک فرمان (مانند کلمه “نشستن”)، یک عمل (نشستن) و یک نتیجه (گرفتن بازخورد) مهارت بیشتری دارند و سریع یاد می‌گیرند. سگ‌های دیگر در طول آموزش به زمان، صبر و تکرار بیشتری نیاز دارند. بسیاری از نژادها باهوش هستند اما این نگرش را دارند که “چه چیزی در یادگیری برای من وجود دارد؟”، پس شما نیاز دارید تا از پاداش استفاده کنید و با سگ خود بازی کنید، برای یاد دادن چیزی که می‌خواهید و با درخواست‌های شما مطابقت دارد.

 هوش

سگ‌هایی که برای مشاغلی که نیاز به تصمیم‌گیری، هوش و تمرکز دارند، مانند نگهبانی از گله؛ پرورش می‌یابند، باید مغز خود را تمرین دهند، همانگونه که سگ‌هایی که برای دویدن در طول روز پرورش داده می‌شوند، باید بدن خود را تمرین دهند. اگر تحریک ذهنی لازم را نداشته باشند، خودشان را مشغول می‌کنند؛ معمولاً با کارهایی که شما دوست ندارید، مانند حفاری و جویدن. آموزش اطاعت و اسباب‌بازی‌های تعاملی سگ، روش‌های خوبی برای درگیر کردن ذهن سگ هستند، مانند ورزش و تمرین سگ از جمله چابکی و جستجو و نجات.

 گاز گرفتن

در اکثر نژادها در دوران تولگی و در نژادهای Retriever در همه سنین شایع است، دهان به معنی تمایل به گاز گرفتن، جویدن و بازی گزیدن است (یک گزش نرم و کاملاً بدون درد که باعث سوراخ شدن پوست نمی شود). سگ‌های دهان به احتمال زیاد از دهان خود برای نگه داشتن یا محافظت کردن اعضای خانواده انسانی خود استفاده می‌کنند و آن‌ها نیاز به آموزش دارند تا یاد بگیرند که خوب است که اسباب‌بازی‌های جویدنی را بخورند، اما در مورد انسان‌ها اینگونه نیست. نژادهای دهانی واقعاً از آوردن وسیله‌ای لذت می‌برند، همانند جویدن یک اسباب‌بازی که با مواد غذایی و درمانی پر شده است.

 تمایل به دنبال کردن

سگ‌هایی که برای شکار پرورش یافته‌اند، مانند Terriers، تمایل ذاتی به تعقیب – و گاهی اوقات کشتن – حیوانات دیگر دارند. هر چیزی که تکان بخورد، مانند گربه‌ها، سنجاب‌ها، و شاید حتی ماشین‌ها‌، می‌توانند آن غریزه را تحریک کنند. سگ‌هایی که دوست دارند تعقیب کنند، در بیرون از منزل باید افسار شوند یا در محوطه حصار نگه داشته شوند و در حیاط خود به حصار امن و بلندی احتیاج دارید. این نژادها به طور کلی برای خانه‌هایی با حیوانات خانگی کوچکتر مانند گربه، همستر و سگ‌های کوچک‌تر که می‌توانند مثل طعمه باشند مناسب نیستند. از طرف دیگر نژادهایی که در ابتدا برای شکار پرندگان مورد استفاده قرار می‌گرفتند، به تعقیب نمی‌پردازند، اما احتمالاً به سختی می‌توانید توجه آن‌ها را جلب کنید وقتی پرنده‌هایی کنار آن‌ها در حال پرواز هستند.

 پارس کردن (تولید صدا)

بعضی از نژادها بیشتر از نژادهای دیگر سر و صدا می‌کنند. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که سگ چقدر پارس می‌کند یا زوزه می‌کشد. اگر به فکر سگ شکاری هستید، آیا زوزه‌های معروف آن‌ها را موسیقی می‌دانید یا جنون‌آمیز؟ اگر به فکر یک سگ نگهبان هستید، آیا شهری مملو از غریبه‌های مشکوک توله سگ شما را در حالت آماده‌باش دائمی قرار می‌دهد؟ آیا حیات وحش اطراف سگ شما را به معنای واقعی وحشی خواهد کرد؟ آیا شما در خانه‌هایی با محدودیت صدا زندگی می‌کنید؟ آیا همسایه دارید؟ در این صورت ممکن است بخواهید سگ ساکت‌تری انتخاب کنید.

 جستجو گری

برخی نژادها از نژادهای دیگر دارای روحیه آزادتر هستند. سگ‌های شمال اروپا مانند هاسکی‌های سیبری برای مسافت طولانی پرورش داده شده‌اند و اگر فرصتی پیش بیاید، به دنبال هر چیزی که توجه آن‌ها را جلب کند، می‌روند. و بسیاری از سگ‌های شکاری از بینی خود پیروی می‌کنند – یا حتی خرگوشی که فقط از آن مسیر عبور کرده است – حتی اگر این به معنای پشت سر گذاشتن شما باشد.

طول عمر

10-12 سال

وزن

25-30 كيلوگرم

اندازه

50-60 سانتي‌متر

گروه نژادی

كاري

تاريخچه

اجداد باکسر Bullenbeisserهای آلمانی و بولداگ‌ها هستند. از Bullenbeisser قرن‌ها به‌عنوان یک سگ شکار برای شکار خرس، گراز وحشی و گوزن استفاده می‌شد. وظیفه‌ی آنها گرفتن و نگه داشتن طعمه تا رسیدن شکارچیان بود. با گذشت زمان، Bullenbeissers شغل خود را در این مناطق از دست دادند و مزرعه‌داران و قصاب‌ها شروع به استفاده از آنها برای محافظت از گاوها کردند. باکسری که امروزه می‌شناسیم در اواخر قرن نوزدهم توسعه یافت. مردی مونیخی به نام جورج آلت، یک سگ ماده‌ی Bullenbeisser به نام فلور را با یک سگ محلی نر با نژادی ناشناخته جفت کرد. اعتقاد بر این است که توله‌های این دو سگ شروع مسیری است که به باکسر امروزی ختم می‌شود. این نژاد در اواخر دهه 1890 در سایر مناطق اروپا مشهور شد. در حدود سال 1903، اولین باکسرها به ایالات متحده وارد شدند. اولین باکسر به نام آرنولف گراندنز در سال 1904 توسط AKC ثبت شد.
هنگامی که جنگ جهانی اول شروع شد، باکسرها به ارتش اعزام شدند و به‌عنوان سگ‌های پیام رسان مشغول خدمت بودند، وسایل را جابه‌جا می‌کردند و به عنوان سگ‌های هجومی و یا دفاعی هم استفاده می‌شدند. باکسرها در دهه 1940 پس از جنگ جهانی دوم توسط سربازان بازگشته از جنگ به آمریکا برده شدند، به‌همین خاطر به مردم بیشتری معرفی شدند و به‌تدریج به‌عنوان‌ سگ‌های خانگی و یا نگهبان به‌ شهرت رسیدند. از طریق آنها، این نژاد به تعداد بیشتری از افراد معرفی شد وخيلي زود به حیوان مورد علاقه‌ي مردم تبدیل شد. در حال حاضر باکسر در رده هفتم بین 155 نژاد ثبت شده در AKC قرار دارد.

ويژگي‌ها

ظاهری: باکسرها پوششی نرم و کوتاه همراه با پوستی محکم در سرتاسر بدن ورزشکاری خود دارند. رنگ حنایی و یا راه‌راه دارند که ممکن است لکه‌های سفید هم در بدن دیده شوند. رنگ حنایی از قهوه‌ای کم رنگ تا تیره تغییر می‌کند. راه‌راه همچون پوست ببر خطوط مستقیمی دارد و عموماً ردهای سیاه روی زمینه قهوه‌ای است. لکه‌های سفید روی شکم و پاها دیده می‌شود و نباید بیش از یک‌سوم بدن را تشکیل دهند. باکسرهایی که رنگ سفید ندارند به باکسرهای ساده معروفند. یک ماسک مشکی روی صورت که قرار دارد که ممکن است رده‌های سفید هم داشته باشد. باکسرها ژنی برای رنگ یک دست سیاه ندارند و هیچ باکسری کاملاً سیاه نیست. اگر رنگ سفید باکسر بیش از حد زیاد باشد، مناسب برای پرورش دادن و جفت گیری نیست زیرا این سگ‌ها مستعد بیماری‌های مختلف پوستی از جمله سرطان پوست هستند. اما کماکان ویژگی‌های یک باکسر را دارند و حتی می‌توانند در مسابقاتی همچون تست چابکی شرکت کنند. باکسرها تا سه سالگی به بلوغ کامل نمی‌رسند و دوران تولگی بسیار بلندی بین همه‌ی نژادهای سگ دارند.

اخلاقی: باکسر به‌عنوان یک سگ نگهبان شنونده توصیف می‌شود، به این معنی که آنها هوشیار و مراقب هستند. آنها دلقک شما نیستند و مسخره‌بازی درنمی‌آورند، با عزت و اعتماد به نفس عمل می‌کنند. باکسرها با کودکان، بازیگوش و صبور هستند. غریبه‌ها با برخوردی محتاطانه مورد استقبال قرار می‌گیرند ولی این سگ‌ها با افراد آشنا بسیار مؤدبانه برخورد می‌کنند. آنها فقط در دفاع از خانه و خانواده‌ی خود تهاجمی هستند. خلق‌وخو تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله وراثت، آموزش و جامعه پذیری قرار می‌گیرد. توله سگ‌ها خلق‌وخو خوبی دارند، کنجکاو و بازیگوش هستند و مایلند به مردم نزدیک شوند. دیدن والدین و نزدیکان توله‌ای که می‌خواهید انتخاب کنید، شاید بتواند به شما کمک کند تا شخصیت توله را در بزرگسالی پیش‌بینی کنید. مانند هر نژاد دیگری، این سگ‌ها هم نیاز به اجتماعی شدن از زمان تولگی خود دارند. باید شرایط مختلف، همچون آدم‌ها، صداها و تصاویر متفاوت را تجربه کنند تا بتوانند تبدیل به یک سگ اجتماعی و نترس شوند. آنها نیاز دارند که با خانواده وقت بگذرانند و سرگرم باشند، در غیر این‌صورت رفتارهای مخربی از خود نشان خواهند داد.

توانایی‌ها: باکسرها به‌دلیل انرژی زیاد و بازیگوش بودن، گاهی اوقات به عنوان پیترپن سگ‌ها یاد می‌شوند. یک باکسر معمولاً باهوش، هوشیار و بی‌باک است، در عین حال رفتاری دوستانه دارد. آنها به خانواده خود وفادار هستند و دوست دارند با آنها بازی کنند. سگی است که خیلی سریع آموزش‌ها را فرا می‌گیرد؛ مخصوصاً اگر زمین تمرین را برایش تبدیل به یک محیط بامزه و جذاب کنید. به‌خاطر فیزیک بدنی و اخلاق، این سگ در ارتش هم به کار برده می‌شود. باکسرها توانایی نگهبانی نیز دارند، بعضی سگ‌ها این کار را خیلی جدی می‌گیرند ولی بعضی دیگر برایشان اهمیت خاصی ندارد.

مراقبت و نگه داري

تغذیه: یک رژیم غذایی ایده‌آل برای باکسر باید برای یک سگ با جثه‌ی متوسط و پر از انرژی برنامه‌ریزی شده باشد. یک غذای باکیفیت می‌تواند بهترین گزینه برای طول عمری زیاد و زندگی سالم باشد. باکسر اگر زیاد غذا بخورد، ممکن است اضافه وزن پیدا کند. بايد یک برنامه‌ی غذایی مشخص داشته باشید. اصولاً دو وعده در روز پیشنهاد می‌شود. مانند همه‌ی سگ‌ها، نوع تغذیه از تولگی تا بلوغ و همچنین سنین بزرگسالی متفاوت است.

محل نگه‌داری: نگاه به جثه و بدن تنومند باکسر نکنید. بینی کوچک و پوشش کوتاه آنها برای فضای بیرون و آب‌وهوای سرد و گرم مناسب نیست. آنها سگ‌هایی برای داخل خانه هستند. اما باید فضایی را برای ورزش و فعالیت آنها در نظر بگیرید. روزی یک ساعت در دو زمان مختلف با آنها بازی کنید. می‌توانید آنها را به پیاده‌روی ببرید و یا بازی‌هایی مد نظر قرار دهید. باکسر نیاز به آموزش دارد، اگر به‌خوبی آموزش نبیند ممکن است در خانه خرابی به بار بیاورد و یا اینکه بیرون از خانه کنترل خود را از دست بدهد و تصادفاً به فردی آسیب بزند. آموزش‌ها باید سخت‌گیرانه اما بدون هیچ توبیخی باشند.

نظافت: با وجود پوشش کوتاه، باکسرها نسبتاً زیاد مو می‌ریزند؛ این اتفاق در فصل بهار تشدید می‌شود. با این حال خیلی نیاز به مراقب ندارند. سگ‌های تمیزی هستند و مانند گربه‌ها خود را تمیز می‌کنند. برس کشیدن به‌صورت هفتگی کافی است. هر زمان که لازم شد، سگ خود را به حمام ببرید. دندان‌ها را چند بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع باکتری‌ها جلوگیری کنید. مسواک روزانه برای جلوگیری از بیماری‌های پری‌اودونتال کاری منطقی است. ناخن‌ها را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید اگر خودبه‌خود نیفتاده باشند. کوتاهی ناخن به شرایط پاها کمک می‌کند و از آسیب‌های احتمالی مثل کشیده شدن ناخن روی پوست هنگام بازی جلوگیری خواهد شد. سگ خود را از تولگی به برس کشیدن و سایر موارد عادت دهید و این کارها را برایش لذت‌بخش کنید (مثلاً با دادن جایزه) تا وقتی به بلوغ می‌رسد و بزرگ می‌شود، عادت کرده باشد و با شما همکاری کند؛ در غیر این‌صورت هنگام نظافت سگ به مشکل برخواهید خورد. زمانی که نظافت سگ خود مشغول هستید، پوستش را برای عاری بودن از هر نوع عفونت، قرمز و یا مشکل دیگر بررسی کنید.

بيماري‌ها

 • تنگی مجرا آئورت
 • کاردیومیوپتی(بیماری التهابی عضله قلب)
 • کم‌کاری تیروئید
 • دیستروفی قرنیه
 • ولولوس اتساع معده
 • آلرژی
 • ناشنوایی
 • Hip dysplasia
 • Demodectic mange

نکات مثبت

 •  باهوش
 •  بامزه، دوست‌داشتنی و سرگرم‌کننده
 •  پر از انرژی

نکات منفی

 •  آب دهان زیادی ترشح می‌کنند.
 •  دوست دارند که روی انسان‌ها بپرند.
 •  تحمل هوای گرم و سرد را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *